Soustředění před rozhodujícími zápasy

Ve dnech 7. -8. 4. se parta Indiánů sjela do Prahy na veledůležité soustředění před posledním IV. kolem EWH ligy. Ač jsme chtěli potrénovat v plné sestavě, nemoc a přestavba zahrady vyřadila z našich plánů M. Petráčkovou a M. Engeho. My ostatní jsme se o to více snažili od 11h v hale na Hagiboru a i díky trenérům a našim kamarádům asistentům jsme se měli na hřišti co otáčet. Brankoviště a prostor před ním byl náš a ostrými po nás pálili, jak mi říkáme choďáci, o sto šest. Myslím, že to byl vydatný pohybový výcvik i pro naše kamarády, neboť i oni si dali pěkně do těla při té rychlopalbě a nespočetné spoustě nahrávek. Mimo toho jsme se proháněli po palubovce s balonkem mezi kužely a i my pilovali střelbu a výběr místa pro nahrávku. Jako obvykle nás čekalo v poslední hodině soustřední herní zatížení, při kterém už můj sportovní vozík odmítl poslušnost a já musel přesednout na civil. V duchu jsem doufal, že Jiřík Brabec svede v neděli zázraky a já se budu zase prohánět na finském sporťáku. Ač je Jiřík velký šikulka, pro tentokrát jsem měl smůlu a v neděli se musel spokojit s jízdou na svém Quikovi. Bylo to krušné a já doufal, že se za těch čtrnáct dnů do ligy povede v domácích podmínkách Jiříkovi zázrak a já budu moci na lize něco uhrát. Při závěrečné zápasové hodince jsem tak většinou hlídal u brankoviště a téměř jsem se od něj nehnul na krok. To jak si náš kapitán J. Vaněk počínal s podporou J. Kodadové a L. Kroupy v poli, dávalo naději, že to při ostrých zápasech přinese kýžené ovoce.

IV. ligové kolo a postup

V sobotu 21. 4. nás čekala nejdůležitější porce tří zápasů za poslední roky. Hned v tom prvém nám zkřížili cestu naši bratři Kavalíři, kteří se třemi body za námi čekali na naše zaváhání. K jejich smůle však bohužel do zápasu nenastoupil tahoun týmu T. Suchý, jenž trávil tento den na nemocničním lůžku. Indiáni toto oslabení náležitě využili, když se během prvních pěti minut dostali do vedení 4:0. Do poločasu se rozrostl počet našich branek na sedm, zatímco soupeř zatížil konto našeho brankáře dvěma góly. Podobně jako půli první začali jsme i následující dějství a po třech brankách za sebou vedli nad Kavalíry 10:2. V závěru sice přidali Kavalíři tři přesné zásahy, ale my také nelenili a konečné skóre se zastavilo na 15:5 pro Indiány. Tímto výsledkem jsme se dostali do boje o titul.

Po nás si otevřeli na palubovce střelnici Jaguáři, když nasázeli svým soupeřům Red Dragons dvacet osm a New Cavaliers sedmnáct branek proti dvěma kavalírským.

V našem druhém utkání jsme v prostřídané sestavě narazili na poctivě bránící a bojující Draky. První poločas jsme se trefili třikrát, ve druhém pak přidali další čtyři přesné zásahy, na které odpověděl čestnou brankou J. Kubový, celkově tak Indians Plzeň-Red Dragons Praha 7:1.

Poslední naše sobotní vystoupení už nedopadlo podle našich představ. Jaguáři oproti nám totiž přesně stříleli a postupně přidávali gól za gólem. Muška Indiánů byla buď vychýlená, nebo se nepřekonatelnou překážkou stala J. Stárková. S lídrem tabulky a vítězem po základní části jsme padli 8:0.

Závěrečné zápas obstarali Red Dragons a New Cavaliers. Kavalíři své bratry vůbec nešetřili a Draky porazili 21:1

Konečné umístění po základní části je následující:

1. Jaguars Praha 36 bodů

2. Indins Plzeň 21 bodů

3. New Cavalier Praha 15 bodů

4. Red Dragons Praha 0 bodů

26. 5. je na programu play-off ve kterém se utká první s druhým o titul a třetí se čtvrtým o konečné umístění. Hrát se bude na dva vítězné zápasy. Kdo můžete a máte chuť, přijďte od 10h zafandit do pražské sportovní haly na Třebešíně.