V neděli 3. 4. 2022 jsme se v Praze na Hagiboru sešli, abychom potrénovali před blížícím se IV. kolem České Powerchair Hockey Ligy. Pod taktovkou trenérky Ivy Drugdové se snažili Indiáni plnit předepsané cvičení a později i taktické prvky, které by během zápasu mohly nastat, a to jak při fázi obranné, tak i při útoku. Když se nácvik dané situace příliš nepovedl, byla akce pozastavena a trenérka nám vysvětlovala, jak přesně by měla vypadat a jakých chyb se máme vyvarovat. Tak proběhla cca hodina a půl. Po krátké přestávce na doplnění tekutin a drobnému odpočinku nás čekala přátelská hodina hry s Kavalíry, na kterou se hráči vždy těší nejvíce. I tentokrát jsme si mohli nanečisto vyzkoušet, jakým způsobem vyztužit obranu a jaké chyby nepřenášet do soutěžních zápasů.

Po tomto mači nás Kavalíři opustili a my si před zbývajícími dvěma hodinami tréninku dali přestávku, během níž si šmákli na pizze a jiných pochutinách. Poté jsme se s vervou opět pustili do tréninku, kde se dbalo zejména na přesnou střelbu a nacházení si výhodných pozic pro nahrávku i zakončení. Ač nás nebyl plný počet, tak i díky zapojení trenérky Ivy a Lukáše Týmla do závěrečného zápolení, jsme si mohli proti sobě dobře zahrát a poslední hodinu potrénovat ve slušném tempu. Úderem 16h jsme museli vše v hale na Hagiboru sklidit a nezbývalo už nic jiného, než se rozloučit a vydat se zpět do svých domovů. Jsem zvědavý, zda si něco užitečného odneseme i do blížícího se kola ligy, které proběhne poprvé ve své historii v Hrdějovicích na jihu Čech v sobotu 23. 4. 2022.

Vím, že se budu opakovat, ale velikééé díky patří našim úžasným dobrovolníkům, kteří nám pomáhali ve všem, co bylo potřeba, ať už při stavění či skládání mantinelů, navazování hokejek, uchycování T-sticků a dalších našich přání a nápadů. Jejich pomoc je neocenitelná a my si jí ohromně vážíme. Moc děkuji i trenérce Ivě za čas, který si pro nás vyšetřuje a v neposlední řadě i hráčům, za chuť scházet se a trénovat.

Jan Thenot