Tisková zpráva ČFPH k Přátelskému turnaji 6. 6. 2020

Karanténa skončila i pro elektrické vozíky. Organizujeme přátelský turnaj.

V pražské hale Na Třebešíně se 6. 6. 2020 od 9 do 16 hod. odehraje akce s názvem Přátelský turnaj Playoff Covid Powechair Hockey 2020. Playoff COVID má být především oslavou nových příležitostí ke sportovním soubojům a také osobním setkáním hráčů Powerchair Hockey, sportovců s největším pohybovým omezením.

„Turnaj Play off COVID je reakcí na aktuální situaci vyplývající z vládních opatření u nás ale i na Slovensku. Právě nemožnost účasti týmu z Bratislavy nám nedovoluje regulérně dohrát ligový ročník 2019/20. Proto jsme se rozhodli na ní volně navázat výše uvedeným turnajem, abychom všem hráčům a příznivcům zkrátili čekání na další sezónu.“  říká k celé situaci Ing. Lukáš Kroupa, předseda České federace Powerchair Hockey, a ujišťuje: „Podrobně jsme sledovali vývoj pandemie tak, abychom si byli jisti, že zajistíme maximální možnou ochranu všech účastníků.“

Turnaj je nesoutěžní částí ligové sezóny 2019/2020. Vzhledem k faktu, že se hráči mezi mantinely setkali naposledy 7. 3. 2020, bude tato akce pro mnohé z nich velkým sportovním, ale i zdravotním přínosem, neboť Powerchair Hockey je jediný kolektivní sport, kterému se mohou věnovat.

České týmy jsou rozděleny do dvou semifinálových dvojic určených na základě pořadí ukončené základní části (1. vs. 4., 2 vs. 3). A to takto:

JAGUARS PRAHA A vs. JAGUARS PRAHA B

NEW CAVALIERS PRAHA vs. SK INDIANS PLZEŇ.

Semifinále bude odehráno na jeden vítězný zápas, vítězové semifinále budou hrát finálovou sérii na dvě utkání.

Powerchair Hockey – žít a sportovat

Zdroj: www.powerchairhockey.cz

2020-06-03T09:30:42+02:003 června, 2020|

Share This Post With Others!

Přejít nahoru