Powerchair Hockey je druh sportu, který je určen pro osoby s nejtěžším tělesným zdravotním postižením, které jsou odkázány na elektrický vozík. Jde o jediný kolektivní sport pro tuto skupinu. Jeho hlavním cílem je zlepšit jejich fyzickou kondici, ale také poskytnout možnost zažít radost ze sportu a týmového ducha. Turnaj, organizovaný s pověřením České federace Powerchair Hockey z.s. spolkem Lenox, z.s. a domácím týmem SK Indians Plzeň, zahájí novou sezonu 2023/2024 a zároveň 10. ročníkem Memorial Cup. Do Plzně se sjedou týmy z České republiky a Slovenska, aby se postavily proti sobě v bitvě o první ligové body nové sezony. Turnaje se zúčastní dva pražské týmy, News Cavaliers a Jaguars, domácí celek SK Indians Plzeň a slovenský tým BlueSky Butterflies Bratislava. První utkání se uskuteční v 10:00, kdy se proti sobě postaví týmy New Cavaliers a BlueSky Butterflies Bratislava. „Po letní pauze se těšíme na novou sezónu. Jsme přesvědčeni, že všechny týmy předvedou nejen své technické dovednosti a taktické schopnosti, ale také sportovního ducha a fair-play. Všichni jsou vítáni, aby se přišli podívat a povzbudit své oblíbené týmy. Moc rádi přivítáme i nové zájemce o náš sport. Jsme připraveni jim zapůjčit veškeré vybavení,“ říká za pořadatele turnaje ze spolku Lenox, z.s. Lukáš Kroupa. Všechny zápasy budou přenášeny živým přenosem na Youtube, kde je pro diváky připraven komentář Richarda Pucholta. Odkaz na přenosy najdou fanoušci na facebookovské stránce Lenox – SK Indians Plzeň a Česká federace Powerchair Hockey z. s.

Turnaj by se nemohl uskutečnit bez našich partnerů mezi, které patří Město Plzeň, Národní sportovní agentura, Dragon press Klatovy, Nadace 700 let města Plzně, Český parasport z. s. a společnost Pozitiv.

„V rámci letošního ročníku nás čeká minimálně jedna premiéra. Poprvé byly do programu zařazeny zápasy dětí,“ prozrazuje L. Kroupa. Cílem těchto utkání je umožnit začínajícím hráčům do 14 let ukázat své herní dovednosti a motivovat je k dalším tréninkům. Zároveň se ale do hlavní ligové soutěže nesmí zapojovat více jak 2 sezóny. „Jsme velmi rádi, že jsme mohli tyto zápasy do programu zařadit a nastavit parametry tak, aby si mohla nová začínající generace zahrát. Je skvělé, že se našlo tolik zájemců, a mohou být sestaveny 2 týmy. Jde zejména o sbírání zkušeností a zažít si atmosféru turnaje. Nejde o výsledky,“ doplňuje Kroupa, který je zároveň předsedou České federace Powerchair Hockey z.s., která je nejvyšším orgánem tohoto sportu na našem území.

V jednání je i možnost vysílání 2 nejvíce atraktivních utkání na platformě ČT SPORT Plus. „Jednání o této možnosti stále probíhají. Pokud by se nám to podařilo byl by to velký mediální počin a další krok k tomu, jak Powerchair Hockey dostat ještě blíže veřejnosti. Vše je na dobré cestě, díky vřelému přístupu jak České televize, tak společnosti Pozitiv, která naše online přenosy dlouhodobě zajišťuje. Byli bychom zatím jedni z mála parasportů, kterým by se to takto podařilo,“ uzavírá Kroupa. Jediné, co přímý přenos na platformě ČT může ještě zhatit je technická náročnost a požadavky na zázemí sportovní haly. O tom zda zápasy budou moci diváci zhlédnout prostřednictvím veřejnoprávního média budou pořadatelé informovat prostřednictvím výše uvedených sociálních sítí.

FOTO: Eliška Švecová

Nenechte si ujít tento sportovní zážitek a sledujte s námi začátek nové sezony Powerchair Hockey ligy.

Kontakt pro média před akcí: Richard Pucholt, PR a média, richard.pucholt@lenoxos.cz

Kontakt pro média v den akce: Eliška Jonášová, osobní asistentka, 605 858 129