Plzeň, 13. září 2023 – Plzeňská sportovní hala TJ Lokomotiva se stane dne 16. září 2023 hostitelem I. ligového kola České Powerchair hockey ligy.

Powerchair Hockey je druh sportu, který je určen pro osoby s nejtěžším tělesným zdravotním postižením, které jsou odkázány na elektrický vozík. Jde o jediný kolektivní sport pro tuto skupinu. Jeho hlavním cílem je zlepšit jejich fyzickou kondici, ale také poskytnout možnost zažít radost ze sportu a týmového ducha. Turnaj, organizovaný s pověřením České federace Powerchair Hockey z.s. spolkem Lenox, z.s. a domácím týmem SK Indians Plzeň, zahájí novou sezonu 2023/2024 a zároveň 10. ročníkem Memorial Cup. Do Plzně se sjedou týmy z České republiky a Slovenska, aby se postavily proti sobě v bitvě o první ligové body nové sezony. Turnaje se zúčastní dva pražské týmy, News Cavaliers a Jaguars, domácí celek SK Indians Plzeň a slovenský tým BlueSky Butterflies Bratislava. První utkání se uskuteční v 10:00, kdy se proti sobě postaví týmy New Cavaliers a BlueSky Butterflies Bratislava. „Po letní pauze se těšíme na novou sezónu. Jsme přesvědčeni, že všechny týmy předvedou nejen své technické dovednosti a taktické schopnosti, ale také sportovního ducha a fair-play. Všichni jsou vítáni, aby se přišli podívat a povzbudit své oblíbené týmy. Moc rádi přivítáme i nové zájemce o náš sport. Jsme připraveni jim zapůjčit veškeré vybavení,“ říká za pořadatele turnaje ze spolku Lenox, z.s. Lukáš Kroupa. Všechny zápasy budou přenášeny živým přenosem na Youtube, kde je pro diváky připraven komentář Richarda Pucholta. Odkaz na přenosy najdou fanoušci také na facebookovské stránce Lenox – SK Indians Plzeň, a Česká federace Powerchair Hockey z. s.

Turnaj by se nemohl uskutečnit bez našich partnerů mezi, které patří Město Plzeň, Národní sportovní agentura, Dragon press Klatovy, Nadace 700 let města Plzně, Český parasport z. s. a společnost Pozitiv.

„V rámci letošního ročníku nás čeká minimálně jedna premiéra. Poprvé byly do programu zařazeny zápasy dětí,“ prozrazuje L. Kroupa. Cílem těchto utkání je umožnit začínajícím hráčům do 14 let ukázat své herní dovednosti a motivovat je k dalším tréninkům. Zároveň se ale do hlavní ligové soutěže nesmí zapojovat více jak 2 sezóny. „Jsme velmi rádi, že jsme mohli tyto zápasy do programu zařadit a nastavit parametry tak, aby si mohla nová začínající generace zahrát. Je skvělé, že se našlo tolik zájemců, a mohou být sestaveny 2 týmy. Jde zejména o sbírání zkušeností a zažít si atmosféru turnaje. Nejde o výsledky,“ doplňuje Kroupa, který je zároveň předsedou České federace Powerchair Hockey z.s., která je nejvyšším orgánem tohoto sportu na našem území.

Pořadatelům se také podařilo získat prostor na internetové platformě ČT SPORT, kde budou odvysílaná 2 utkání. „Podařil se nám velký mediální počin. Jde o další krok k tomu, jak Powerchair Hockey dostat ještě blíže veřejnosti. A navíc na jedné z nejvíce dostupných a sledovaných platforem sportovních přenosů u nás. Vše se podařilo, díky vřelému přístupu jak České televize, tak společnosti Pozitiv, která naše online přenosy dlouhodobě zajišťuje. Opomenout nesmíme ani podporu ze strany provozovatele TJ Lokomotiva Plzeň. Jsme zatím jedni z mála parasportů, kterým se to takto podařilo,“ uzavírá Kroupa. Cílem toho mediálního pokrytí je informovat veřejnost o existenci Powerchair Hockey a nalákat další zájemce z řad vozíčkářů pro které je určen.

Nenechte si ujít tento sportovní zážitek a sledujte s námi začátek nové sezony Powerchair Hockey ligy, ať už přímo v hledišti, nebo na internetu. Kde najít jednotlivé zápasy přinášíme rozpis utkání i s odkazy na sledování přenosu.