I tak by se dalo popsat IV. kolo české Powerchair Hockey ligy z pohledu lídra celé soutěže. Sice nebylo ještě velikonoční pondělí, ale už v sobotu 26. 3. 2016 se ve sportovní hale na pražském Jarově nadělovalo ve velkém a to zásluhou Jaguars Praha.

Než však nadešel čas na jaguárské představení v exhibičním rytmu, nastoupili proti sobě v zahajovacím utkání New Cavaliers Praha a Red Dragons Praha. Na gól se nemuselo čekat dlouho, už v první minutě byla ve prospěch Draků odpískána penalta, se kterou si Véna Uher bezpečně poradil a poslal tak svůj tým do vedení. Po třech minutách se ale skóre otočilo na 2:1 pro Kavalíry, kteří už vedení ze svých rukou nepustili a mohli se nakonec radovat z výhry 10:5.

Jako první jsme se postavili do cesty Jaguárům my(Indians Plzeň). Tento zápas byl ve znamení vlastních branek, přesné střelbě soupeře a chyb, kterých jsme se bohužel nevyvarovali. Do čtvrté minuty nám vycházela obranná taktika, ale pak přišel jeden ze dvou vlastních gólů a další, už při trefách Standy Cimpi a Jana Hašlara na sebe nenechaly dlouho čekat, poločas skončil 4:0. Ve druhém poločase se nám podařilo zavěsit také, ale díky vlastenci Jana Thenota a pěti dalším kouskům od Jaguárů se zastavilo skóre na konečných 10:3, naše góly obstaral Jan Vaněk, jeden pak přidala brankářka soupeře Petra Černá.

Po krátké přestávce jsme byli opět na hřišti my, tentokrát proti Red Dragons Praha. Ti na nás vyrukovali posíleni o Jana Horáka, který přišel na výpomoc od Kavalírů. Sám Jenda se také po přihrávce Vény Uhra postaral o úvodní banán v naší síťce i celého zápasu. Indiány tato branka však nezlomila, neboť další čtyři góly byly v naší produkci. Pak nám však zvlhl prach a do konce zápasu se už trefovali jen Draci. Kalich hořkosti jsme si vypili dvě a půl minuty před koncem, kdy naší chybu potrestal vítěznou trefou Véna Uher, stav už se pak přes veškerou naši snahu nezměnil a my odešli poražení 5:4.

Jakési vyvrcholení mělo přijít s následujícím zápasem, ve kterém se proti sobě postavili mistři ligy z posledních let. Poločasové skóre tomu i napovídalo, když dva góly dali Jaguáři, jeden padl ze strany Kavalírů. Po změně stran se však objevilo až příliš chyb na straně New Cavaliers Praha, kteří proti sedmi jaguárským přidali pouze dva své, výsledek tak vyzněl přesvědčivě 9:3 pro Jaguars Praha.

Poté si také Jaguáři zahráli druhý zápas těsně po sobě. Nijak je však ten předešlý nepoznamenal, ba přímo naopak, otevřeli si na palubovce doslova střelnici a svému protivníkovi Red Dragons Praha nasázeli 21 branek proti 3 obdrženým ve vlastní síti.

Závěrečné utkání patřilo Indiánům a Kavalírům. Po nášupu od Jaguars Praha jsme se trochu obávali o počet gólů v naší kleci, ale Míra Prouza, náš druhý gólman, zachytal jeden ze svých nejlepších zápasů a za svá záda dovolil přejít pouze třem brankám. My bohužel dali gól jen jediný a tak v posledním mači svítil na monitoru po hvizdu rozhodčího stav 3:1 pro Kavalíry.

Základní část České Powerchair ligy tak s přehledem vyhráli Jaguars Praha, druzí byli New Cavaliers Praha, Třetí Indians Plzeň a čtvrtí Red Dragons Praha. V sobotu 23. 4. 2016 je na programu playoff, kde se nejprve utkají 1-4 a 2-3, poté se v zápasech o první a třetí místo rozhodne o konečném pořadí ligy pro ročník 2015-2016. Přijďte nám zafandit.