Sportovní hala na Třebešíně uzavřela základní část české Powerchair ligy pro sezónu 2023/2024. Pro Indiány začaly sobotní zápasy soubojem s New Cavaliers Praha a v úvodu bylo znát, že plníme pokyny trenérů, hrajeme dobře do obrany a umíme vystrčit i růžky. Poločasové skóre psalo na světelné tabuli přijatelných 2:1 pro Kavalíry. Když v 17. minutě srovnával Kája Gutler na 2:2 zdálo se, že bychom mohli být vyrovnanějším soupeřem hráčů v zelenobílých barvách. Tuto naději nám ale od 20. minuty překazil Jiří Táborský ml., který do brány Indiánů nasypal pět gólů a my odešli z nadějně rozehraného mače poraženi 7:2.

Mezi tímto zápasem a naším střetnutím s BlueSky Butterflies Bratislava se v týmu nováčků představili plzeňští kamarádi a spoluhráči, kteří zatím do ligového kolotoče nenaskočili, a to Filip Korschinsky a Karin Bučková. V přátelském zápase proti týmu složeného z adeptů na ligu v barvách Brna si vedli velmi dobře, když se střelecky vytáhla zejména Karin. Její produktivita by se nám hodila v zápase proti našim východním sousedům ze Slovenska, neboť co nám bylo platná střelecká převaha, kdy jsme soupeře přestříleli 35:22, když po závěrečném hvizdu panovala radost na té druhé straně při výhře 6:5.

V posledním vystoupení čekal na Indiány Jaguars Praha. Tým, který si brousí zuby na ligový titul a v předchozím mači porazil svého největšího rivala a vyzyvatele v boji o příčky nejvyšší New Cavaliers Praha 11:8 nám moc šancí nedal. Pouhých šest střel mezi dvě tyče, které si pohlídaly gólmanky Jaguárů a nula v produktivitě, oproti sedmi přesným zásahům Pražanů nemohlo znamenat nic jiného než prohru. To, s čím jsme do Prahy jeli, nebylo splněno, šanci na reparát budeme mít 1.6. 2024, kdy si to rozdáme v boji o třetí místo s BlueSky Butterflies Bratislava opět ve sportovní hale Radtoín, a to na dva vítězné zápasy. Pevně doufám, že své příznivce, trenéry i naše skvělé kamarády a dobrovolníky potěšíme jiným výsledkem i předvedenou hrou.