Letošní liga EWH se stala minulostí. Tato sezona s rozhodnutím o titulu čekala až do posledního kola. Také o čtvrtém místě měl rozhodnout až poslední zápas. Konalo se 17. – 18. 11. 2012 v Trutnově, kam jsme dojížděli z Janských Lázní, kdy jsme byli ubytováni. Pořadatelem byla Česká federace EWH s podporou Královéhradeckého kraje a Českého svazu tělesně postižených sportovců.

Z pohledu týmu Indians Plzeň bylo víceméně rozhodnuto, že v sezoně 2012 na vyšší než třetí příčku nedosáhneme. Přesto jsme hráli naplno a podali standardní výkon s obvyklými výsledky. Snad jen porážka od Cavaliers s devíti brankami, společně s neschopností vstřelit alespoň jeden gól čestný, může a měl by zamrzet. Všechny čtyři zápasy jsme odehráli v jeden hrací den s tím, že lámat chleba se bude až v hrací den číslo 2.

Utkání Tigers proti Rejnokům slibovalo parádní předehru před soubojem o titul a očekávání se naplnilo. Hra byla velmi vyrovnaná, žádné betonování svojí brány a ani o góly nebyla nouze. Nakonec se z vítězství radoval tým Tigers, který vyhrál o jednu branku a celkově v lize tedy skončil čtvrtý.

Vyvrcholení celého EWH ligového roku nastalo zápasem Jaguars vs. Cavaliers. Obě družstva se snažila neprozrazovat soupeři své napětí, ale atmosféra důležité chvíle se dala před zápasem v hale skoro krájet. K průběhu zápasu se opět sluší pochválit obě družstva za ofenzivní styl hry a z toho pramenících mnoho zajímavých, gólových i gólem zavánějících akcí. Z pohledu vně mantinelů bylo znát, že Cavaliers mají svůj podivný den, kdy se nedaří uplatňovat obvyklý herní styl. Hráči se na hřišti nenacházeli, což vedlo k chaosu a neschopnosti dostávat se do gólových šancí. Zato Jaguars dokázali hrát svoji hru, na kterou jsme u nich zvyklý, a s kterou mohou proti Cavaliers, pokud nebudou ve formě, uspět. Dařilo se jim zachytávat střely a jejich brankářka byla většinou na místě. Přežili i závěrečný nápor Cavaliers a těsně zvítězili. Tento den byli prostě Jaguars lepší úplně ve všem a to rozhodlo o vítězi letošního ročníku.

Gratulace Jaguars k titulu, také ostatním týmům k jejich umístění. Děkujeme všem našim podporovatelům, taktéž rozhodčím, asistentům, zapisovatelům, trenérům, pořadatelům, atd. Těšíme se na společné setkávání i v příští sezoně 2013.