O víkendu 23. -24. 11.2013 se v Trutnově konalo závěrečné kolo České EWH ligy 2013. Organizátorem turnaje byla Česká federace electric wheelchair hockey, zastoupená předsedkyní Václavou Talábovou.

Týmy ubytovala na Obchodní akademii v Janských Lázních a sportovní část programu zrealizovala ve sportovní hale ZŠ Mládežnická. Do Trutnova se sjely všechny čtyři české týmy, New Cavaliers, Jaguars, Indians Plzeň a Rejnoci ze Zlína. Součástí programu byl také kurz pro rozhodčí pod vedením místopředsedkyně federace Terezy Kalivodové a slovinského zkušeného sudího Davora Matijaseviče.

Samotný program turnaje byl tradičně velmi příjemným adrenalinem pro všechny hráče všech týmů. New Cavaliers se zúčastnili s deseti hráči, s nováčky i se staronovými hráči, Janem Kubovým a Ondrou Tomešem (bývalí hráči týmu Tigers). Rejnoci dorazili v plné sestavě, což bylo na jejich výkonech rozhodně znát. Náš tým sice musel poprvé ve své historii obejít bez brankáře Lukáše Kroupy, ale za to klíčový hráč, Jan Vaněk, měl zapůjčený rychlý vozík, který mu umožnil dát více branek soupeři než obvykle.

Jaguars a New Cavaliers čekala bitva o titul. Stejně jako v posledních letech, o celkovém prvenství mělo rozhodnout právě až závěrečné ligové kolo. Zápas byl jako vždy vyrovnaný, hráči soustředění, každý míček důležitý, žádný čas nazbyt, hra čistá, ale dravá. Kavalíři svého soupeře takticky předčili a vyvarovali se větších chyb. New Cavaliers prolomili neúspěch z minulých let, a tým Jaguars dokázali na závěrečném ligovém kole porazit.

Velkou měrou k celkovému vítězství Kavalírů přispěla brankářka Petra Černá, která svými zákroky nejednou pomohla k vítězství svého týmu a vysloužila si tak ocenění za nejlepšího brankáře sezóny. Náš tým mohl slavit také jedno ocenění určeného Ondru Binkovi za cenu pro nejlepší T-stick. Nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem se stal Stanislav Cimpa z týmu Jaguars, který v lize skóroval více než padesátkrát.

Z pohledu našeho týmu lze konstatovat, že výsledkově i herně šlo standartní turnaj. Připsal si tak dvě porážky a jednu výhru nad Rejnoky ze Zlína. V konečném pořadí tedy obhájil bronzovou příčku.

Na závěr bych za celý tým chtěl poděkovat za celý rok 2013 všem sponzorů, bez jejich podpory bychom se nemohli účastnit ligových a mezinárodních turnajů. Nelze opomenout ani na všechny členy z řad osobních asistentů a dobrovolníků bez jejich pomoci bychom se taktéž neobešli. Poděkování si zaslouží i Jiří Táborský a celý tým New Cavaliers za hráčskou podporu i společnou spolupráci.