Česko ztratilo naději na bod opět až v závěru, nakonec ale slavilo.

10. 2013 – ŠVÝCARSKO, Poslední protivníkem na turnaji, se kterým jsme se ještě nestřetli, byla švýcarská reprezentace s označením A. Opět se potvrdilo, že v utkáních našeho výběru se mění skóre brzy. Po pár minutách hry se hosté ujali vedení po pěkné týmové spolupráci na soupeřově brankovišti. Už v 9. minutě to bylo 2.0, když náš tým si trpělivě počkal na mezeru v soupeřově obraně. Češi měli sice více času míček na svých hokejkách, ale Švýcaři se snažili vyrážet do nebezpečných, rychlých protiútoků. Většina však ztroskotala na dobré poziční hře hráčů v modrém. Přesto se šlo do druhé půle za nerozhodného stavu po individuálních chybách v české defenzívě. Vyrovnání 2.2 přišlo 15 sekund před koncem první části. Ještě předtím se v průběhu hry znovu ozvaly technické problémy u Denise, který kvůli opakovaným potížím s kabelem musel být střídán. V druhé polovině se projevila typická vlastnost českých týmů. V konfrontaci se zahraničím se pro české kluby stávají kritické závěry utkání a to se projevilo i v reprezentaci. Náš tým držel remízu 2:2 ještě 5 minut před vypršením základní hrací doby. Poté naši hráči svoji netrpělivostí a nervozitou s vypjatého duelu umožnili soupeři vstřelit 3 branky a střetnutí tak skončilo 5:2 pro hráče Helvetského kříže.

Do střetnutí o konečné třetí místo byl Standovi zapůjčen vozík od jednoho ze švýcarských hráčů. Do sestavy se tak mohl po dvou duelech vrátit Pavel Štolba, který výrazně pomohl vyztužit obranné řady. Skóre se zpočátku měnilo doslova v každé minutě. V té čtvrté Švýcarsko B prohrávalo 3.1. Skvělou práci při napadánÍ odváděl Denis, který agresivně napadal soupeřovu rozehrávku. Češi si postupem doby vypracovali až pětibrankový náskok, po poločase pak vedli 8.4. Nejtěžší chvíle pak nastaly v úvodu poslední deseti minutovky, kdy se náskok snížil na rozdíl dvou branek. Naštěstí se na branky soupeře podařilo vždy brzy odpovědět. Konečné skóre 12:8 upravil Michal Enge, který si střelou před brankovištěm připsal premiérovou branku v reprezentačním dresu. Přivážíme do Čech tedy třetí místo s vědomím, že při stabilní existenci české reprezentace můžeme být zdatným protivníkem na reprezentačním bojišti.

Ve finále pak porazil druhý výběr Švýcarska Slovinsko 14:4 (po poločase 6:2).