V rámci prosazování integrace osob s tělesným postižením připravuje nezisková organizace Lenox z.s. ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Klatovy 6. ročník Plesu handicapovaných. Tato charitativní společenská akce se bude konat v pátek 5. listopadu 2021 v prostorách Kulturního domu Klatovy od 19:00 hodin.

Ples handicapovaných je událostí, která má za úkol prezentovat život a volnočasové aktivity pro osoby se zdravotním postižením. Jde o šanci propojit svět handicapovaných a zdravých lidí. Akce se koná pro širokou veřejnost s podtitulem „Každý máme svůj handicap.“

Pro návštěvníky je připraven pestrý doprovodný program, jehož průvodcem bude „Borec“ Karel Hynek. Vystoupí lidé s handicapem i bez něj. Mezi účinkujícími se představí tanečnice z místního Modern Dance Studia, tanečníci na vozíku z SKV Praha ve skupinovém i párovém tanci, nevidomá zpěvačka a hudebnice Ráchel Skleničková, stepaři z Tap Academy Prague a děti z klatovského tanečního klubu Domu dětí a mládeže. V plánu je i menší přehlídka JM Models Klatovy. K poslechu zahraje skupina Orion. Součástí plesu budou ukázky florbalu na elektrických vozících pro tělesně postižené. K vyzkoušení bude jízda na mechanickém vozíku a bude prostor k soutěžím o zajímavé ceny včetně losovačky.

Ples handicapovaných je součástí projektu „Pomáháme smíchem“, jehož základ byl položen v roce 2013. Jeho náplní je pořádání kulturních akcí v Klatovech. V současnosti jde o stand-upové představení ,,Na Stojáka“ (od roku 2012) a „Ples handicapovaných“ (od roku 2015). Účelem tohoto programu je získávání peněžních prostředků na činnost sportovního klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň. Dále pak jde o propagaci celé organizace a jejích partnerů.

Vstupenky jsou v předprodeji v MěKS Klatovy nebo na adrese info@lenoxos.cz. Cena vstupenky je 200 Kč (na místě 250 Kč). Výtěžek ze vstupného přímo podpoří sportovní florbalový klub vozíčkářů SK Indians Plzeň, který spolek LENOX z. s. zastřešuje.

Spolek LENOX z.s. se sídlem v Plzni funguje od roku 2012 a zajišťuje provoz sportovního klubu SK Indians Plzeň, jehož členové se věnují florbalu na elektrických vozících. Vznikl po vzoru známého plzeňského klubu hokejistů. Působení týmu Indians má celonárodní přesah. Hráči se zúčastňují české ligové soutěže i turnajů mezinárodních. Kromě sportovní činnosti jsou realizovány také vzdělávací a osvětové akce ve formě besed se studenty, kurzu osobní asistence a předvádění kompenzačních pomůcek.

Těšíme se na Vás.