Na naši výzvu sbírky na Donio.cz na realizaci Powerchair kempu 2021 se nám ozvali dva kluby, které v letošním ročníku hrají v České superlize. Jedná se o týmy FBC ČPP Ostrava a tým Black Angels. Shodou okolností oba týmy odehráli 15.2.2021 vzájemné utkání, které navíc bylo vysíláno Českou televizí.

Domácí pořadatelský tým Black Angles, který odešel ze vzájemného duelu s výhrou v prodloužení 5:4 a odnáší si tak z utkání cenné dva body, se rozhodl naši sbírku podpořit formou daru v hodnotě 1 000 Kč za každý vstřelený gól v utkání. Po utkání následně ještě dojde k dražbě hraných dresů ze zmíněného utkání a výtěžek dražby poputuje opět na realizaci našeho Powerchair hockey kempu 2021. Kromě dresů nás fanoušci zmíněných blacků budou moci podpořit koupí virtuální vstupenky na následující dva domácí zápasy. Věříme, že se zmíněná dražba povede a moc děkujeme týmu Black Angels za jejich podporu. Na web s dražbou dresů se dostanete kliknutím sem

Tým FBC ČPP Ostrava se rozhodl náš projekt podpořit finančním darem ve výši 40 000 Kč a také darem v podobně možnosti využití ČPP Arény v Ostravě. Předání šeku z rukou manažera ostravského klubu došlo těsně před utkáním. Šek za naše dvě spolupracující organizace Lenox z.s. a spolek Flor-in, převzala předsedkyně spolku Flor-in Michaela Brabcová. Po nástupu hráčů na uprostřed hrací plochy za přítomnosti kapitánů obou mužstev a marketingového manažera pana Lukáše Roubenka za FBC ČPP Ostrava a za Black Angles pana Martina Bosáka, proběhlo společné focení a oficiální předání šeku. Poté, co jsme oběma týmům vyslovili slova díků a popřáli hodně štěstí do utkání, jsme se odebrali ke sledování zápasu.

Čekala nás velká sportovní podívaná na zápas, který po základní hrací době skončila nerozhodným výsledkem 4:4 a Black Angles jej ve svůj prospěch rozhodli až v prodloužení. Po zápase nás čekala ještě setkání s hráči FBC ČPP Ostrava a společné focení. Poté jsme se s oběma celky rozloučili a týmům popřáli hodně úspěchů v dalších utkáních. Budeme rádi, pokud oběma týmům budeme moct, dopřát obdobný zážitek, jako jsme měli mi z povedeného florbalového utkání, a přijmou naše pozvání na Powerchair hockey kemp 2021, nebo na jakoukoliv akci obou organizací a hru si s námi třeba i vyzkouší. Závěrem ještě jednou děkujeme oběma týmům Black Angels a FBC Ostrava za jejich podporu a velice se těšíme na další případnou spolupráci.

Foto: Oldřich Kohout & Šárka Brabcová