1. 4. 2023 proběhlo v Praze na Třebešíně poslední kolo základní části České Powerchair Hockey ligy. Jak se indiánům dařilo? „Z tohoto kola indiáni moc nadšený nebudou…,“ podotýká Jan Thenot. V 11 hodin čekal SK Indians první zápas. Ku pomoci byly hráčům děvčata ze ZČU FZS Plzeň a Střední zdravotnické školy Klatovy v rámci programu Asistent na zkoušku, o jehož konání se dozvíte více zde  Prvním soupeřem byli indiánům pražští NEW CAVALIERS. Indians ve složení Jan Vaněk, Jan Thenot, Lukáš Kroupa, Daniel Úporský, Václav Kuták, Jan Kubový. Svou ligovou premiéru prožil Karel Gürtler-benjamínek v západočeském týmu. Proti Pražanům se hraje vždy složitě. Indiáni si chtěli zahrát, a tak otevřeli hru, čehož v týmu soupeře využil hlavně Jiří Táborský mladší. Trefil se hned devětkrát! 12:2 zněl výsledek pro pořádající tým. Za SK Indians Plzeň se trefil 2x Jan Vaněk.

 

I v zápase proti slovenskému týmu se západočeši dostali do vedení 2:0. Opět díky brankám Jana Vaňka. Za tým z Bratislavy snížil Michal Sedlák, následně uklidnil tým indiánů dirigent hry Jan Vaněk, vsítil gól na 3:1. Do kontaktu dostal Motýli opět Michal Sedlák.  Vedení 4:2 pro český celek zařídil jedinečný Jan Vaněk. Jenže pak přišla klíčová chvíle v zápase.  Indians se nepovedlo vyhodit balónek a před brankou o něj přišli. Čehož využil Sebastian Virág – mladé dravé téčko BlueSky Butterflies Bratislava a jelikož dle platných pravidel se branka T-hokejkou počítá za dvě, tak tím pádem byl výsledek vyrovnaný 4:4. Jan Vaněk odmítl blamáž a jako správný kapitán poslal svůj tým opět do vedení 5:4. Powerchair hockey je krásný svou nevyzpytatelností. Butterflies se nevzdali. Vladimír Vida vyrovnal na 5:5! Oživil tak vzpomínky na Göteborg 2002. Přišlo nastavení, ve kterém se nerozhodlo. Následovaly tedy samostatné nájezdy. V těch rozhodl Kája a jako nováček zařídil indiánům alespoň 2 body.

 

Po pauze jsme nastoupili zase my a soupeřem nám opět byl slovenský tým. Tentokrát však bylo gólů jako šafránu. V 6. minutě poslal do vedení Butterflies Vladimír Vida a to bylo pro první poločas vše. Lehce po startu druhé části srovnal stav na 1:1 Jan Vaněk, tento stav vydržel až do konce řádné hrací doby. Rozhodnout se tedy muselo v prodloužení. V náhlé smrti přisoudil bod navíc soupeři Michal Sedlák a slovenský tým tak zaznamenal první vítězství v historii klubu. To bylo pro Indians v tomto kole vše. Děkujeme všem kamarádům, pomocníkům a slečnám z projektu Asistent na zkoušku. Sezona ale ještě nekončí! SK Indians Plzeň čeká už 13. 5. 2023 boj o bronzové medaile v Play-off! A to znovu proti Slovákům. Když budete chtít, přijďte náš tým podpořit do SH Třebešín. Budeme Vás potřebovat!