V pátek 10. 6. 2022 jsme se na pozvání Západočeské univerzity v Plzni zúčastnili speciální akce s názvem „Pohyb pro všechny“, při kterém byla univerzita jednou ze zastávek okružní jízdy handicapovaných napříč Českou republikou. Lenox zde dával příležitost zajezdit si na sportovním elektrickém vozíku dětem z mateřských škol i studentům škol středních a pro ty zdatnější i možnost vyzkoušení si hry s hokejkou a florbalovým míčkem. Ač nebyl povrch úplně ideální pro náš sport, dostatek zájemců a úsměvů, které kolem šířily dobrou náladu, byl dostatečnou náplastí na trochu horší podmínky pro samotnou hru.

Mimo našeho stanoviště si mohli příchozí vyzkoušet i další sporty a činnosti handicapovaných, ať už to byla samotná jízda na handbiku, procházka s páskou přes oči a bílou holí, hra basketbalu na speciálně upravených vozících, lukostřelbu či pétanque na trávě. Celé dopoledne i odpoledne tak bylo stále co zkoušet a přiblížit tak sport i život handicapovaných všem, kteří o něj projevili zájem.

Mimo Lenoxu a jezdců na handbiku ze spolku Kolofun se v kampusu Západočeské univerzity představily organizace, Vysokoškolský sportovní klub FPE ZČU, APA Spirála, TyfloCentrum Plzeň, Občanské sdružení ProCit, Lukostřelecký klub ARCUS Plzeň, BK Lokomotiva Plzeň, MEYRA ČR nebo MEDICCO.  

Moc děkujeme našim kamarádům a dobrovolníkům za pomoc při této akci a pořadatelům za pozvání, rádi budeme podobného setkání účastni i příště.