V sobotu na řadu přišla soutěž v lukostřelbě. Z českého pohledu jde o dominantní medailovou disciplínu, díky Davidovi Drahonínský, který již přes 10 let patří mezi naprostou světovou špičku. Všichni tak čekáme, zda zlatý medailista z Pekingu a stříbrný z Londýna získá další medaili v individuálním závodě mužů. David začal svojí cestu skvěle, když v rozřazovacím kole nestačil pouze na soupeře z Turecka. V otevřené kategorii, která patří lukostřelcům napříč handicapy, byl zástupcem České republiky Václav Košťál, který v rozřazovacím kole obsadil 26. místo a v prvním kole vyřazování se utká se silným Američanem. Ve stejné kategorii v soutěži žen své počínání na své čtvrté paralympiádě započala Markéta Sidková (19. místo). Její reprezentační kolegyně Lenka Kuncová skončila o 8 míst níže. Obě tak čeká velmi těžký souboj o postup do dalšího kola. Navíc M. Sidková spolu s V. Košťálem změřili síly v soutěži družstev, kde se v osmifinále představí proti druhému páru v konečném pořadí rozřazovací soutěže, jenž je z Číny. O poslední volné místo mezi 8 nejlepších střelkyň si v kategorii W1 zastřílí Šárka Musilová. Spolu s Davidem Drahonínským se navíc ukáže ve čtvrtfinále soutěži týmů v kategorii nejtěžších handicapů W1.
Ve vrhu koulí žen měla ČR zástupce v podobě, nyní již bývalé držitelky světového rekordu z LPH Pekingu 2008, Evy Kacanu, jejíž výkon 5,23 m stačil na poslední 8. příčku. Eva reprezentovala dříve také v hodu oštěpem a doplňkově také v hodu diskem. I na trati běhu 1500 m se ve startovní listině objevil náš reprezentant. Jednadvacetiletý Daniel Hyna si zlepšil své osobní sezónní maximum 4:42.33 a skončil na 6. místě z 8 závodníků. Stejnou všestrannost jako má Eva Kacanu má v českém týmu Eva Berná. Tentokráte se dvojnásobná bronzová medailista z LPH ve vrhu koulí, představila v disciplíně hod oštěpem. I přes dosažení osobního rekordu (23,25 m) to nestačilo na lepší než 6. místo.
Na cyklistické dráze nastoupila Tereza Diepoldová. Nyní již bývalá plavkyně se po časovce na 3000 m představila i na půl kilometru, kde obsadila poslední 11. příčku. Na výborném 8. místě se v šestadvacetičlenném poli umístil Ivo Koblasa v závodě v časovce na 1000 m. Ve stíhacím závodě na 4 km jsme měli hned trojnásobné zastoupení. Na 6. respektive 7. místě se umístil Jiří Ježek respektive pětinásobný paralympijský medailista a šestinásobný mistr světa Jiří Bouška. V polovině startovního pole ovšem v kategorii C5 usadil Jan Kajnar.
O necelých 0,3 vteřiny unikl postup do finále Arnoštovi Petráčkovi na 50 m motýlek v paralympijském bazénu a při svém druhém startu zůstal před branami finále. Naopak svůj druhý start proměnila ve své druhé finále Vendula Dušková na 100 m prsa, když skončila na 8. místě s časem 1:45,29 a vylepšila si tak osobák o 2 vteřiny.
Své počínání ve skupině A stolního tenisu zakončil Ivan Kabarec porážkou 0:3 se Španělem Cardonou. Několikanásobný medailista z MS a olympijský vítěz z Atlanty, tak do čtvrtfinále nepostoupil. Opak se však podařil Jiřímu Suchánkovi a mohl se tak popsovat s obhájcem zlaté medaile z Londýna, Slováka Riapose. Utkání však nezačal vůbec dobře, když prohrál první 2 sety (9:11, 11:5). Po trenérské domluvě v přestávce mezi druhým a třetím světem se podařilo vyhrát 3 sety v řadě (11:8, 11:8 a 11:4) a Jirka se svým týmem mohl slavit postup do semifinále.
Takový byl česky nejnabitější den na hrách v Riu.