Česká reprezentace

Reprezentační tým představuje nejvyšší úroveň Powerchair Hockey v ČR. Proto si vel šmi vážíme toho, že i několik hráčů týmu SK Indians Plzeň byli nebo jsou součástí českého národního týmu.

2005 – 2008

Mezi zatím nejvýznamnější Powerchair Hockey akce v rámci České republiky je Mistrovství Evropy 2005 pořádané v Itálii, kde se Česko poprvé představilo na mezinárodní scéně. Mezi 7 účastníky obsadil 6. místo. Další účastí v nejvyšší evropské soutěži bylo o tři roky později Mistrovství Evropy 2008. Tým pod vedením Josefa Talába a Václavy Talábové obsadil 7. místo.  V následujících letech došlo k přerušení činnosti české reprezentace.

2013

V roce 2013 došlo k obnovení reprezentačního výběru. Ten se zúčastnil ve dnech 27. 9. 2013 – 30. 9. 2013 turnaje 3 zemí ve švýcarském Nottwil. Vedením reprezentace byla pro tuto akci pověřena trenérka tehdejších mistrů České republiky, Jaguars Praha – Andrea Kuncová. Česká reprezentace se střetla postupně s týmy Švýcarska „B“, Slovinska a Švýcarska „A“ . V zápase o třetí místo Češi slavili vítězství, když porazili Švýcarsko „B“. Samotná účast na turnaji ukázala hlavní rozdíly našeho sportu oproti zahraničí. Mezi hlavní rozdíly patří především finanční dostupnost prostředků a s tím související vybudování kvalitního zázemí, jenž je důležité pro podávání kvalitních sportovních výkonů. Spolu s tím souvisí i technická vybavenost a vyspělost. Po tomto turnaji došlo opět k přerušení činnosti české reprezentace.

2018

Česká reprezentace Powerchair Hockey zamířila zpátky do Evropy 18. 5. 2018., kdy ve švýcarském Zürichu poměřila síly s předními evropskými kluby. Obsadila 10. příčku.

2019

Český národní tým Powerchair Hockey se 15. – 19. 8. 2019 účastnil prestižního mezinárodního turnaje v nizozemském Eindhovenu. Českou reprezentaci čekal v říjnu 2019 účast na Kvalifikačním turnaji, organizovaném v Praze, kde bojoval o postup na ME 2020.

11. – 12. října 2019 se ve sportovní areálu VŠE v Praze na Třebešíně konal Kvalifikační turnaj na mistrovství Evropy 2020. O postup bojovaly reprezentace Slovinska, Španělska a Česka. Na mistrovství Evropy 2020 postoupilo Španělsko. Pro českou reprezentaci je to velké zklamání.  Pořádání Kvalifikačního turnaje v České republice neurčilo pouze vítěze. Napomohlo naší snaze propagovat a zvýšit prestiž Powerchair Hockey v ČR i zahraničí. Česká federace Powerchair Hockey ve spolupráci s Českým svazem tělesně postižených sportovců bude nadále pracovat na rozvoji Powerchair Hockey a usilovat o postup do nejvyšších národních turnajů.