Ve středu 26.6 jsme opět využili možnosti účastnit se akce Táhneme za jeden provaz ve městě Klatovy, která má za cíl propojit světy hendikepovaných a zdravých, a kde jsme my žákům (především základních škol) umožnili vyzkoušet si jízdu na mechanickém invalidním vozíku.

První z našich obětavých dobrovolníků dorazili na místo již před osmou hodinou ranní, aby zajistili v Hostašových sadech, kde akce probíhala, zabrání vhodných prostor, kde poté mohla ukázka pohodlně probíhat.

Ačkoliv jsme těsně před oficiálním začátkem narazili na potíže s naším automobilem, který měl na místo dopravit vše potřebné, podařilo se nám díky náhradnímu řidiči problém pohotově vyřešit, a i přes drobné zpoždění zajistit, aby se dostalo na každého, kdo měl o vyzkoušení zájem.

Žáci na krátkém úseku zkoušeli nejen jízdu nebo tlačení vozíku po rovině chodníku, a to i v mírném stoupání a klesáni, ale terén jim poskytl i jízdu po trávě, písku či dlažebních kostkách. Zájemci se dozvěděli nejen základy ovládání vozíku a manipulace se samotným vozíkem, ale došlo i na zvídavé dotazy ohledně každodenního života v nejrůznějších situacích.

Čas strávený na akci, díky vysoké intenzitě a silnému zájmu, utekl rychle a po úklidu, díky pomoci místních jednoduchém, jsme se s žáky s dobrým pocitem rozloučili.

Děkujeme městu Klatovy za pozvání a několikaletou spolupráci.

Napsala Adéla Kličková

Fotil Tomáš Vachuda