Dne 5. 11. se v Kulturním domě Družba v Klatovech konal 6. Ples handicapovaných pořádaný neziskovou organizací Lenox z.s.  Celým zábavným večerem provázel vynikající Stand up komik a moderátor Karel Hynek, který vítal na parketu jedno lepší představení než druhé a výborně bavil všechny přítomné hosty.

Úvodního vystoupení se zhostila Tap Academy Prague. V první ze dvou ukázek jejich stepařského umění se nám předvedl autistický chlapec Philip Sinc s tancem na motiv Herryho Pottera následovaný mnohonásobnými mistryněmi České republiky, Evropy i světa, které si říkají Trio The Girls.

Dalším číslem v programu plesu byla ukázka jiného druhu tance, kde nám svou radost z pohybu a hudby předvedla Tereza Dědková z Prahy se svými čtyřnohými psími miláčky. Tancem s jeho různými podobami se představil také místní Taneční klub dětí a mládeže, který nás virtuálně svým vystoupením s ukázkami valčíku, tanga, samby, polky a jinými přenesl do právě probíhající soutěže StarDance. Po nich vklouzly na parket malé slečny z JM models Klatovy, které všem přítomným předvedly kolekci podzimní módy z obchodu Módní oblečení JM Kopecká. Opět k tanci jsme se poté vrátili díky Modern Dance Studio Klatovy, jejíž doménou je conteporary, jazz dance, modern dance i show dance, které diváky nadchly svými místy až akrobatickými kousky. Na romantickou notu byli diváci a hosté přeneseni díky hudebnímu i pěveckému vystoupení nevidomé Ráchel Skleničkové, která potěšila a zahřála nejedno srdce všech hostů. Předposledním číslem nabitého programu byla ukázka florbalu hráčů na elektrických vozících.

Z řad přítomných diváků se poté tři zájemci posadili do elektrického vozíku a zapojili se do soutěže dovedností v Powerchir Hockey při penaltovém rozstřelu, kde za svou statečnost byli oceněni dárkovou taškou.

Díky Leandrovi z Dominikánské republiky jsme se při posledním představení ocitli v Jižní Americe a za doprovodu dalších členů skupiny si užívali jejich skvělých brazilských tanečních ukázek. Do rytmu a do tance hrála během celého večera skupina Relax pod vedením Josefa Tikala, která nahradila původně prezentovanou hudební skupinu Orion, jejíž člen bohužel pár dnů před naší akcí onemocněl.

Během večera si lidé jako již tradičně mohli zakoupit lístky do losovačky, která byla o půlnoci zakončena losováním a předáním hodnotných cen. Návštěvníci plesu rovněž nebyli ochuzeni o možnost pořízení si památeční fotografie.  V atriu kulturního domu se o to starala firma Fotofofr. K vyzkoušení byl Gerento oblek u stánku Adry, který simuloval pocity lidí ve stáří.

Abychom řádně zajistili konání plesu, museli jsme splnit řadu preventivních opatření, která jsou pro podobné akce povinností. Jednalo se o prokázání se buď certifikátem o očkování, nebo negativním testem, který si mohli udělat zájemci o ples na místě.Ples handicapovaných pořádá organizace Lenox, z.s. každý rok s úmyslem odstranit bariéry mezi lidmi s handicapem a bez něj. V minulosti jsme se těšili z velké návštěvnosti a i letos při této komplikované situaci jsme měli ucházející počet návštěvníků. Doufáme, že v příštím roce budeme moci navázat na námi i veřejností oblíbenou tradici již bez dalších komplikací.

 

A teď trochu čísel, na plese bylo 200 účastníků, bylo zakoupeno 201 lístků do Zlaté losovačky v celkové hodnotě 20 100,-Kč, které putují do veřejné sbírky. Během večera proběhlo 10 různých vystoupení.

Děkujeme partnerům plesu jmenovitě těmto: Klatovský spolek vinařů, Šumavské zahrady, Michal Anton, ADRA, Film pro, Alfa software, Městské kulturní středisko Klatovy, Město Klatovy, Glomex, Dragon Press, Copy Robotix, OSA a dále všem, kteří se na organizaci plesu podíleli.