Dne 3.11.2023 se v MKS Klatovy konal již 8. ročník akce Ples handicapovaných akce pořádá spolkem Lenox, z.s. nese poslání podpořit handicapované sportovce, florbalisty z týmu SK Indians Plzeň, kteří hrají sport Powerchair hockey. Letos se moderování akce ujala jedinečná a úchvatná Tereza Pergnerová.

Hudební stránku již tradičně zajistila kapela Orion, jež do diváků pumpovala energii jako by energetické krize nebylo. Ples handicapovaných není ledajakým plesem, a tak si může dovolit sem tam i nějaký ten experiment. Začínat ples divadelním představením? Proč ne? V představení Syn tří mušketýrů naprosto excelovali Lukáš Kroupa a Lukáš Týml.

K plesu však patří tanec a tam diváky dostali do varu Diamond Dance Klatovy či Taneční skupina Krok. Skvostnou ukázku Paradance,neboli tance na vozíku předvedli členové sportovního klubu vozíčkářů (SKV)Zuzana Pitterová & Jan Skuhravý.

Sport spojuje to je stará známá pravda, a tak se na plese jako účinkující dvojnásobný paralympijský vítěz David Drahonínský pak předvedl ve svém umění lukostřelby a několik velice pěkných zásahu šípem do terče. V programu plesu nechyběla ani tombola a takzvaná zlatá losovačka a velmi hodnotné ceny. Ale jak už jsme napsali a řekli tak plesu patří především hudba a 1 z hudebních nástrojů na 8 plese handicapovaných byl i saxofon do kterého umě vydechoval Vít Šašek.

Letošní ročník plesu se velice povedl to by se ale nemohlo stát bez podpory v našich sponzorů podporovatelů, ale hlavně kamarádů,děkujeme vám všem a také vám všem divákům kteří jste letos přišli. My již usilovně pracujeme na ročníku dalším a už teď vám můžeme prozradit, že ten se odehraje rovněž v městském kulturním středisku v Klatovech a to 2 11 2024