Spolek Lenox z.s., ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Klatovy, se chystá uspořádat již osmý ročník akce nazvané Ples handicapovaných. Tato benefiční akce je naplánována na pátek 3. listopadu 2023. Začátek večera je stanoven na 19:00 hodin a místo konání je klatovský Kulturní dům. 

Tato akce je součástí širšího projektu s názvem „Pomáháme smíchem“. Tento projekt byl založen v roce 2013 a jeho hlavním cílem je pořádání kulturních akcí v Klatovech. V rámci tohoto projektu se pravidelně konají stand-upové představení „Na Stojáka“ (od roku 2012) a již zmíněný „Ples handicapovaných“ (od roku 2015). Hlavním účelem tohoto programu je získávat finanční prostředky pro činnost sportovního klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň. Zároveň je to příležitost propagovat sport Powerchair Hockey (florbal na elektrických vozících, spolek Lenox a jeho partnery. 

Ples handicapovaných je speciální společenská událost, jenž se zaměřuje na prezentaci života a volnočasových aktivit lidí, kteří se potýkají se zdravotním postižením. Jejím cílem je propojit v průběhu jednoho večera svět lidí s handicapem a zdravých jedinců, a tak podpořit porozumění a respekt mezi nimi. Návštěvníci mohou očekávat bohatý a pestrý doprovodný program. Vystoupí zde lidé s handicapem i bez něj, a to v různých rolích a disciplínách. Mezi účinkujícími se představí tanečníci standartních společenských tanců v ParaDance. Svou světelnou show předvedou umělci specializující se na tuto formu vystoupení. K vidění bude také paralukostřelec David Drahotínský, který je čerstvým několikanásobným mistrem světa v tomto sportu. Hudební stránku večera zajistí skupina Orion. Opravdové eso se letos objeví v roli moderátora-moderátorky. Osmý ročník plesu bude totiž moderovat Tereza Pergnerová!

Jednou z dalších součástí plesu budou ukázky florbalu na elektrických vozících, který je určený pro tělesně postižené. Návštěvníci se také budou moci zapojit do oblíbené losovačky, ve které bude možné získat hodnotné ceny. Je třeba zmínit, že pro tento ples není vyžadován plesový oděv a návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jaké to je trávit část plesu na mechanickém vozíku. Vstupenky na osmý ročník Plesu handicapovaných budou k dispozici v předprodeji v Městském kulturním středisku Klatovy nebo na stránkách www.lenoxos.cz. Cena vstupenky v předprodeji je 250,- Kč, na místě pak 300,- Kč. Výtěžek ze vstupného půjde přímo na podporu sportovního florbalového klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň, který zastřešuje spolek LENOX z. s. Lidé s průkazem ZTP/P mají vstup zdarma včetně jednoho doprovodu.