V pátek 4. listopadu se v městském kulturním centru Klatovy uskutečnil již 7. ročník plesu handicapovaných, akce, jež má za cíl propojit svět handicapovaných a osob bez pohybového či jiného omezení.  Pomoci k tomu mohl nejen taneční parket, ale také ukázky Paradance(tance na vozíku), nebo Powerchair hockey(florball na elektrickém vozíku). Jedná se o jediný týmový sport vhodný pro osoby s největším fyzickým handicapem. Večerem provázel moderátor Václav Uher. K tanci a poslechu hrála rekordnímu počtu účastníků kapela Orion. Pakliže návštěvníci plesu zatoužili po tom mít z této akce vzpomínku mohli využít služeb foto koutku FOTOFOFR.

Akci těchto rozměrů by spolek Lenox, z.s. nemohl uspořádat bez podpory sponzorů a partnerů mezi které patří: Šumavské Zahrady, Alfa Software, Invia, Aerotech, Country salon, Esio a VAK servis. Mediálně akci podpořila a s propagací pomohla TELEVIZE FILM PRO. Dále také Měsíčník Rozhled a OSA. Významně ples podpořila NADACE DIVOKÉ HUSY. Partnery události se stali také: MĚSTO KLATOVY, KD KLATOVY, ADRA, Mýdlenka. Copy Robotix a Dragon press. Optika Stoklásková, JKL Jízdní kola. ČPZP, Spolek Vinařů a Malibu beer bar. Našim podporovatelům ze srdce děkujme!

Celý večer zahájil úvodním slovem předseda Lenox, z.s. Lukáš Kroupa.  Následoval ukázka paradance v podání Rosti Vyhnálka a Zuzany Chalupové. Perfektně sehraný pár předvedl jak sambu, tak rumbu a divákům se místy až tajil dech! Ovšem nejen tancem živ je člověk a je-li člověku do vínku dán handicap, tak leckdy potřebuje asistenci, tu může poskytnout i nejlepší přítel člověka-pes! Ukázku toho co vycvičený pejsek dovede, předvedla divákům společnost HELPPES a o potlesk nebyla nouze!

Podpořit spolek Lenox, z.s.  bylo možné také v průběhu plesu a to buď koupí perníčků, nebo lístkem do tomboly. Tombola byla letos opravdu přeplněná hodnotnými cenami! Taneční skupina FUN DANCE1 z ZUŠ Rokycany si připravila hned dvě vystoupení a to „Do hotelu Ritz“ & „You are not alone“.  FD1 předali štafetu tanečníkům z DDM Klatovy a následně skupině Marty Dance Klatovy. Ti vystoupili pod taktovkou choreografky Adély Šlajchové se skladbou „You Shine!“ Svůj druhý tanec také předvedli Rosťa Vyhnálek a Zuzana Chalupová, tentokrát šlo o Paso doble a Jaive. Po další porci skladeb od kapely Orion přišla řada na ukázku Powerchair hockey, kterou po výzvě moderátora bez přípravy okomentoval poloamatérský komentátor PH Richard Pucholt.

Večer postoupil a tak se opět ke slovu dostala tombola, respektive její vyhlášení. Následně Lukáš Kroupa poděkoval všem účinkujícím, pomocníkům a sponzorům No a bylo to za námi, ale nebojte se nic! Už teď ze všech pracujeme na ročníkům příštím!