Vstupenky níže

Spolek Lenox z.s. společně s Městským kulturním střediskem Klatovy připravuje 7. ročník Plesu handicapovaných. Jde o benefiční akci, která se uskuteční v pátek 4. listopadu 2022 od 19:00 hodin v prostorách klatovského Kulturního domu 

Ples handicapovaných je společenskou událostí, která má za úkol prezentovat život a volnočasové aktivity osob se zdravotním postižením. Jde o šanci propojit v jeden večer svět handicapovaných a zdravých lidí. 

Pro návštěvníky je připraven pestrý doprovodný program. Vystoupí lidé s handicapem i bez něj. Mezi účinkujícími se představí tanečníci z Marty Dance Klatovy, tanečníci na vozíku v párovém tanci ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha, zrakově handicapovaná flétnistka Anna Líšková ze ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni, tanečníci ze ZUŠ Rokycany a další. K poslechu zahraje skupina Orion. Součástí plesu budou ukázky florbalu na elektrických vozících pro tělesně postižené. Chybět nebude ani oblíbená losovačka o hodnotné ceny. Tradičně není vyžadován plesový oděv a návštěvníci si budou moci vyzkoušet strávit část plesu na mechanickém vozíku.  

Ples handicapovaných je součástí projektu „Pomáháme smíchem“, jehož základ byl položen v roce 2013. Jeho náplní je pořádání kulturních akcí v Klatovech. V současnosti jde o stand-upové představení „Na Stojáka“ (od roku 2012) a „Ples handicapovaných“ (od roku 2015).  Účelem tohoto programu je získávání peněžních prostředků na činnost sportovního klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň. Dále pak jde o propagaci Powerchair Hockey, spolku Lenox a partnerů.  

Spolek LENOX z.s. se sídlem v Plzni funguje od roku 2012 a zajišťuje provoz sportovního klubu SK Indians Plzeň, jehož členové se věnují florbalu na elektrických vozících – Powerchair Hockey. Vznikl po vzoru známého plzeňského klubu hokejistů. Působení týmu Indians má celonárodní přesah. Hráči se zúčastňují české ligové soutěže i mezinárodních turnajů. Kromě sportovní činnosti jsou realizovány také vzdělávací a osvětové akce. Jde na příklad o projekt Asistent na zkoušku a v praxi, cestovatelský projekt Electric Eccentric nebo účast na akcích typu: Táhneme za jeden provaz, Sportmánie nebo Dny handicapované mládeže atd. Lenox se také od roku 2020 věnuje obchodním aktivitám, při kterých se snaží vlastními silami podnikat a získávat prostředky na svůj provoz. 

Vstupenky na 7. Ples handicapovaných budou k dispozici v předprodeji v MěKS Klatovy, případně na stránkách www.lenoxos.cz. Cena vstupenky v předprodeji je 250,- Kč, na místě 300,- Kč. Výtěžek ze vstupného přímo podpoří sportovní florbalový klub vozíčkářů SK Indians Plzeň, který spolek LENOX z. s. zastřešuje. Držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma včetně 1 doprovodu.  

Kontakt pro více informací: Ing. Lukáš Kroupa, předseda LENOX z. s., lukas.kroupa@lenoxos.cz, 776 798 887 

Autorka textu: Nikol Emrová 

Vstupenky