Již podruhé, 28. 10. 2016, pořádá organizace „LENOX z.s. ples handicapovaných v Klatovech. V západních Čechách se jedná o ojedinělou akci, při které je prezentován život a volnočasové aktivity osob se zdravotním handicapem i bez něho. Jde o šanci přiblížit široké veřejnosti činnosti, kterým se mohou lidé se zdravotním omezením věnovat a zároveň i inspirovat další.
Vstupenky na ples je možné zakoupit na již tradičních místech: Předprodej MěKS, Tabák kopy centrum na náměstí Míru v Klatovech a v papírnictví Dagmar Šolová na Husově náměstí v Klatovech.

Akce se koná za podpory města Klatov, Plzeňského kraje a Městského kulturního střediska. Cena vstupenky činí 100 Kč.

První ročník nastavil vysokou laťku, oproti němu se v hlavním kulturním programu letos objeví také účinkující, kteří ve svém středu osobu se zdravotním znevýhodněním nemají. Dojde tak k propojení obou skupin. S velkým potěšením například přivítáme taneční skupinu Sportovního klubu vozíčkářů Praha, své umění nám přijdou představit klatovští parkouristé či mistr České republiky v diabolo battle žonglování – Kašpar Klepal. Jako tradičně nebude chybět hodnotná losovačka a zajímavé soutěže z prostředí handicapovaných o ceny. Na akci bude možné v rámci finanční sbírky přispět na nákup nových sportovních vozíků určených pro náš sport a na nákup klubového automobilu.

Tato akce se koná v rámci kulturního programu „Pomáháme smíchem“, který stejně jako představení „na stojáka live“ pořádá naše organizace LENOX z.s. , která vznikla na počátku roku 2012 s cílem nabídnout osobám s handicapem možnost využít volný čas prostřednictvím florbalu na elektrických vozících. Florbal na elektrických vozících je určen především pro osoby s těžkým nebo kombinovaným tělesným postižením. Výjimečnost této aktivity tkví v možnosti okusit kouzlo kolektivního sportu těžce tělesně postiženým osobám, kteréžto činnosti jsou pro ně jinak značně omezené. Mimoto napomáhá i k většímu sociálnímu začlenění a je prostředníkem pro aktivní společenský život.

Samotný sportovní klub SK INDIANS Plzeň, jenž je organizací LENOX zastřešován, má v současnosti 8 hráčů. Tým se od svého počátku účastní pravidelně české ligové soutěže, která se skládá z jednotlivých ligových turnajů. Každý ze zúčastněných týmů uspořádá jeden turnaj na domácí půdě. Ligový ročník je pak uzavírán turnajem play off. Dnes je plzeňský klub jediným mimopražským týmem, který se florbalu na elektrických vozících v ČR věnuje. Jistou výjimečností je i fakt, že ve vedení celé organizace jsou pouze aktivní hráči působící ve sportovním klubu.