Dne 2. 3. 2023 se v Městském kulturním středisku Klatovy odehrál jubilejní 10. ročník Stand up comedy show Na Stojáka. Tentokrát publikum bavili Karel Hynek, Zbyněk Vičar a Ester Kočičková. Show Na Stojáka podporuje vystoupením v Klatovech spolek Lenox z.s. již od roku 2012. Letos se na podporu povedlo vybrat sympatických 105.000 Kč, což je částka zajišťující fungování organizace po dobu zhruba 3 měsíců. Velký dík patří všem partnerům, kteří se rozhodli podpořit akci. I díky tomu si mohlo vystoupení účinkujících užít více než 300 diváků.

Úvodní slovo si vzal předseda spolku Lenox, z.s. Lukáš Kroupa. Přivítal diváky a představil účinkující.  Divákům osvětlil, co vlastně zakoupením vstupenky podpořili. K vidění bylo také na plátně propagační video. Každý z účinkujících měl pro tento večer připraveny dva stand-upy. Vše odstartoval Karel Hynek! Mluvil o změnách v jeho osobním životě a také o tom, že ne ze všeho jde udělat stand- up. Přidal historku, kterak během cesty z vystoupení zapomněli na čerpací stanici Ester Kočičkovou a zavzpomínal také na své pracovní nasazení během Pandemie.

Karla vystřídala právě Ester Kočičková, která svou show mířila hlavně na dámské publikum, ale bavili se i pánové. Ester si vzala na podium pomocníka… kuchařskou minutku! Proč? Jářku, aby nepřekročila vyměřený čas. Čas však ubíhal velmi rychle, přesně tak, jak tomu je, když se člověk dobře baví! Následovalo vystoupení hrdého Brňáka Zbyňka Vičara. Zbyněk zaměřil svůj první stand-up večera spíše na pánské publikum. Hovořil o problémech muže v komunikaci muže s matkou patažmo manželkou.  Jelikož diváky už od smíchu jistě bolelo břicho, přišla na řadu přestávka.

Po přestávce vystoupila se svým druhým číslem Ester a přidala i tanec s lahví piva, kterou následně věnovala do publika. Nasadila laťku hodně vysoko! Její kolegové se ale hozené rukavice zhostili přímo skvěle. Zbyněk Vičar svůj druhý vstup věnoval problémům při nakupování, což všichni dobře známe, takže záplavy smíchu byly plošné. Karel Hynek publikum seznámil s tím, že když se komikovi řekne “Uber!“, tak to má přesně opačný efekt. To bylo od vystupujících vše.

Večer však ještě nekončil. Na podium opět vjel Lukáš Kroupa, aby na něj postupně pozval všechny členy organizačného týmu. Ti Lukášovi pomohli s předáním certifikátů všem partnerům, kteří spolek Lenox, z.s. podporují. Bez jejich pomoci by fungování spolku bylo více než složité.   

Za hladký průběh akce patří dík celému organizačnímu týmu. Velký dík také náleží Tomášovi Vachudovi, který zachytil celý večer na fotoaparát. Přáním předsedy spolku Lenox, z.s. Lukáše Kroupy je, aby se představení i v dalších letech těšilo stejné a třeba i větší oblibě. Přesun do větších prostor zatím neplánuje a to i vzhledem k špatné bezbariérové přístupnosti objektů na Klatovsku. Nevadí, my už se moc těšíme na další ročník.