Akce se uskuteční v pátek 13. 11. 2015 v Kulturním domě v Klatovech od 19.00 hod. Plesová sezóna 2015/2016 pomalu, ale jistě, klepe na dveře. Protože jde o období plné zábavy, tance a legrace, je jasné, že ani organizace LENOX v rámci svého programu „Pomáháme smíchem“ nemůže v plesových večerech zůstat pozadu. Chystáme pro Vás proto letos již druhou kulturní akci. Po pořadu „Na stojáka live“ přichází premiérový „Ples handicapovaných v Klatovech 2015“.

„Důvodů pro pořádání podobné akce je hned několik,“ uvedl Lukáš Kroupa, předseda naší organizace. „Jedním z hlavních je přispět k sociálnímu začlenění osob s tělesným handicapem do společnosti. Nejde však jen o to aby lidé se zdravotním omezením a bez něj strávili společný večer. Záměrem je ukázat návštěvníkům plesu, a tím i široké veřejnosti, co všechno lidé s handicapem dokáží a čemu se věnují ve svém volném čase. Touto akcí se snažíme také přiblížit naši organizaci a současně získat finanční prostředky pro svoji činnost. Proto jsme také rádi, že tuto akci podpořil Plzeňský kraj i město Klatovy,“ pokračuje dále Kroupa.

Kromě typických plesových aktivit, jako jsou např. tombola či tanec, bude možné si vyzkoušet některé aktivity formou soutěží, případně na jednotlivých stanovištích. Dále bude příležitost zapůjčit si mechanický vozík a strávit část plesu na mechanickém vozíku. Současně není vyžadován plesový oděv.

K tanci a poslechu zahraje známá západočeská skupina ORION pod vedením frontmana Milana Stupky.

V rámci akce se můžete těšit na:

Handicapované tanečníky skupiny Freedom 4
Taneční skupinu E-motin
Social cirkus – představení handicapovaných z cirkusového prostředí
Ukázku florbalu na elektrických vozících
Vystoupení nevidomého zpěváka Mária Bihári
Možnost strávit část plesu na mechanickém vozíku
Tombolu
Speciální soutěže o ceny
Možnost vyzkoušet si Parazumbu (zumbu pro vozíčkáře)
Cena vstupenky byla stanovena na 100 Kč. Smyslem nižšího vstupného je dát možnost navštívit ples opravdu každému. Přímo na akci bude možné cenu vstupenky zvýšit. Na všechny přítomné čeká řada soutěží z prostředí handicapovaných.

Vstupenky si můžete zakoupit od pátku 30. 10. 2015 na těchto předprodejních místech: MěKS Klatovy, Tabák-copy centrum (náměstí Míru, Klatovy), Papírnictví Dagmar Šolová (Husovo náměstí, Klatovy).