O svátečním říjnovém dnu, 28. 10. 2016, se v klatovském Kulturním domě uskutečnil II. ročník Plesu handicapovaných, jenž organizuje LENOX z. s. Po roce tak došlo k vzájemnému setkání lidí s handicapem a bez něj. Mohli tak společně prožít večer plný zábavy, legrace a tance. V letošním roce kromě hráčů věnující se florbalu na elektrických vozících pozvání přijali i klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením z Bystřice nad Úhlavou.

Celková návštěvnost se zvýšila o 50 %. Byla také zahájena dlouhodobá veřejná sbírka na nákup a údržbu elektrických vozíky pro tým SK Indias Plzeň a na nákup klubového automobilu na převoz hráčů a materiálu. Před samotným zahájením došlo také k setkání podporovatelů a spolupracovníků v malém sále Kulturního domu. Byla také od prezentována činnost organizace za rok 2016 a způsob využívání financí.

Koncepci programu jsme tentokráte nevymezili pouze na účinkující, kteří mají ve svém středu osobu s postižením nebo na samotné handicapované. Proto se v rámci doprovodné programu mohl představit i mistr České republiky v žonglování – Kašpar Klepal. Návštěvníci tak mohli vidět čtyřiadvacetiletého studenta Západočeské univerzity přímo v akci se svým náčiním – s kužely, kruhy, diabolem (to je taková větší špulka na nitě, která se ovládá pomocí provázku), klobouky a jízdu na jednokolce. Novinkou letošního ročníku bylo zřízení fotokoutku ve spolupráci s Fotofofr.cz. Všichni si tak mohli z této akce odnést něco na památku. ???? Nezměnil se ovšem post moderátora, kterým byl opět Václav Uher. Mezi tanečními vystoupení je nutné vypíchnout představení Jerome [džeroum] v podání tanečního klubu vozíčkářů SKV Praha. Zakladatelkou a vedoucí je choreografka a tanečnice Martina Henrichová, která se vinou nezvládnutí  jedné ze zvedaček při tanečním tréninku ocitla na invalidním vozíku. Ten jí ale nezabránil v tom, aby se dále věnoval činnosti, kterou tolik miluje.  K tanci se snaží přivést i další handicapované a zpřístupnit tanec na vozíčku co nejširší veřejnosti. Taneční skupina LAYLA zavedla všechny přítomné do dalekého Orientu a předvedla i několik břišních tanců. Toto uskupení působí pod Městským kulturním střediskem v Klatovech. Ve složení celkem devíti tanečnic tančí orientální tance již sedm let. Nechyběla ani soutěž, ve které si návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu na mechanickém vozík s (bez) doprovodu. 4 dvojice byly rozděleny do semifinálových jízd a každá z nich měla přiřazenou slalomovou dráhu utvořenou z překážek. Vítězové semifinálových bojů postoupili do finále. Podobné veřejné akce jsou totiž výbornou příležitostí, jak umožnit veřejnosti, aby si i sama vyzkoušela to, co je pro vozíčkáře denní chleba. Proto bylo k dispozici i několik mechanických vozíků k zapůjčení, tak aby mohli zájemci s trávit část večera z pozice vozíčkáře.

Hudební produkci na úvod obstarala skupina Big band Klatovy pod vedením Karla Bečváře ve stylu swingu a standartní tanců. Po zbytek večera se o taneční zábavu starala západočeská skupina Orion s frontmanem Milana Stupky. V rámci sportovních aktivit mohli přítomní zhlédnout ukázkový trénink plzeňských paraboxerů, pod vedením trenéra Radka Semana. A samozřejmě nesměla chybět ani ukázka florbalu na elektrických vozících. Na závěr programu se představila klatovská skupina Freelance People věnující se parkouru, tedy umění pohybu, ve kterém jde o to dostat se z místa A do místa B v co nejkratším čase a s vydáním co nejmíň energie. V parkouru se využívá přeskok, výlez a hlavně běh. Každý, kdo měl zájem mohl se zapojit do soutěže o hodnotné ceny v soutěži LOSOVAČKA. Vůbec nejhodnotnější cenou v soutěži se stal víkendový pobyt v hotelu Srní na Šumavě. Děkujeme všem organizátorům, sponzorům, přispěvatelům, účinkujícím a návštěvníkům, že nám pomohli na realizaci této krásné akce, která snad ve většině z přítomných zanechala krásné vzpomínky.