V rámci prosazování integrace osob s tělesným postižením připravuje nezisková organizace LENOX z.s. ve spolupráci s firmou Alfa Software s.r.o. a Městským kulturním střediskem Klatovy již 3. ročník Plesu handicapovaných. Tato benefiční,v kraji ojedinělá, společenská akce se bude konat 28. října 2017 v prostorách Kulturního domu Klatovy od 19:00 hodin.

Ples handicapovaných je událostí, která má za úkol prezentovat život a volnočasové aktivity pro osoby se zdravotním postižením. Jde o šanci přiblížit široké veřejnosti volnočasové aktivity, kterým se mohou handicapovaní lidé věnovat a zároveň k nim inspirovat další.

Návštěvníky čeká i letos bohatý doprovodný program. Vystoupí lidé s handicapem i bez něj. Účinkovat budou: tanečnice para pole dance Daniela Pecinová, integrovaná skupina moderního a scénického tance Freedom4, skupina moderního tance Marty Dance Klatovy adětská taneční skupina roztleskávaček Destiny.  Představí se také tanečníci zumby. K poslechu zahraje skupina Orion. Součástí plesu budou ukázky florbalu na elektrických vozících pro tělesně postižené a goalballu pro zrakově postižené. K vyzkoušení bude jízda na mechanickém vozíku a bude prostor k soutěžím o zajímavé ceny včetně losovačky.

Nad 3. Plesem handicapovaných drží patronát projekt „Pomáháme smíchem“, jehož základ byl položen v roce 2013. Jeho náplní je pořádání kulturních akcí v Klatovech. V současnosti jde o komediální pořad ve stylu stand-up ,,Na Stojáka“ (od roku 2012) a „Ples handicapovaných“ (od roku 2015). Účelem tohoto programu je získávání peněžních prostředků na činnost sportovního klubu vozíčkářů. Dále pak jde o propagaci celé organizace a jejích partnerů.

 

Třetí ročník této ojedinělé akce podpoří i Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí čistý zisk z výherní losovačky, predeje vstupenek a finančních darů až do výše 60.000 Kč

Vstupenky jsou v prodeji na 3 místech  –  předprodej v MěKS Klatovy, v Tabák-Copy centru (nám. Míru, Klatovy) a v Papírnictví Dagmar Šolová (Husovo nám., Klatovy). Cena vstupenky je 150,-Kč. Výtěžek ze vstupného přímo podpoří sportovní florbalový klub vozíčkářů SK Indians Plzeň, který spolek LENOX z. s. zastřešuje.

Spolek LENOX z.s. se sídlem v Plzni funguje od roku 2012 a zajišťuje provoz sportovního klubu SK Indians Plzeň, jehož členové se věnují florbalu na elektrických vozících. Vznikl po vzoru známého plzeňského klubu hokejistů. Působení týmu Indians má celonárodní přesah. Hráči se zúčastňují české ligové soutěže i turnajů mezinárodních. Kromě sportovní činnosti jsou realizovány také vzdělávací a osvětové akce ve formě besed se studenty, kurzu osobní asistence a předvádění kompenzačních pomůcek.

Kontakt: Ing. Lukáš Kroupa, předseda LENOX z. s., lukas.kroupa@lenoxos.cz, 776 798 887