26. 10. 2019 skončilo zatím II. ligové kolo. V něm Indiáni brali jen „povinné“ body a nyní už se chystají na jarní část sezóny. Ještě předtím ale Lenox z.s. organizoval další část projektu Asistent v praxi. Další skupinu studentů čekal v pátek 25. října bohatý program v areálu Metropolitní univerzity Praha. Projekt Asistent v praxi se zde ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 3 a programem T-Mobile Pomáháme uskutečnil už podruhé. Celkově šlo již o třetí kolo projektu v roce 2019.

Po úvodu ze strany MUP představil předseda spolku Lenox Lukáš Kroupa všechny subjekty, které se na akci podílejí. Následoval jej Michal Enge, který přítomným studentům vysvětlil základní typy handicapu. Po obědové pauze pak s účastníky projektu vedl besedu paralympijský vítěz v para plavání z roku 2016 Arnošt Petráček a teoretickou část dne uzavřel Jakub Neubert přednáškou o osobní asistenci a ergoterapii. Všichni si v průběhu dne mohli vyzkoušet manipulaci i jízdu na invalidním vozíku, aby získali i nezbytně nutný základ do praxe. Projekt stejně jako v květnu a v březnu vyústil v aktivní zapojení studentů jako pomocného personálu hráčům SK INDIANS PLZEŇ během již zmíněného ligového kola v SH Radotín.

Děkujeme organizačnímu týmu, veškerému personálu MUP, který konání projektu v prostorách Univerzity zaštítil i SH Radotín, kde byli účastníci projektu ubytovaní. Dále děkujeme také všem besedujícím a těšíme se na další spolupráci v roce 2020.