Ve dnech 7.- 8. 10. 2022 proběhl v Plzni a Praze již podruhé projekt Asistent na zkoušku a v praxi. V roce 2022 probíhá již 7. ročník projektu, jehož cílem je studentům středních, vysokých i vyšších odborných škol ukázat, co obnáší asistování vozíčkářům, ale prostřednictvím programu získávat také pomocníky pro tým SK Indians Plzeň, který se věnuje Powerchair Hockey.

Říjnového setkání se účastnilo celkem 11 studentů škol v Plzni a okolí, a to konkrétně ZČU (obor ergoterapie, fyzioterapie a pedagogika), Střední zdravotnická škola Klatovy (obor praktická sestra), Církevní SŠ Plzeň (sociální obor) a SŠ a VOŠZ Plzeň (obor diplomová všeobecná sestra).

Studentky a studenti si v pátek vyslechli teoretickou část skládající se z prezentace sportu Powerchair Hockey a prezentace fyzických handicapů, se kterými se mohou v praxi setkat. Teoretická část se konala v prostorách haly Prokopávka. Program vedl předseda spolku Lenox, z.s. Lukáš Kroupa. Akci navštívil hráč Powerchair Hockey a paralympíjský reprezentant v atletice Michal Enge, který účastníkům prezentoval charakteristiku vybraných typů zdravotních omezení, ukázal účastníkům, jak vypadá jeho kruhový trénink hodu kuželkou a v exteriéru umožnil studentům si sport vyzkoušet, a to jak ve stoje, tak z invalidního vozíku. Lukáš s Václavem Uhrem nabídli účastníkům ukázku Powerchair Hockey.

Praktická část projektu se odehrála v Praze na Hagiboru při společném soustředění týmů SK Indians Plzeň a New Cavaliers Praha, kde si účastnící vyzkoušeli asistování v praxi. Pomáhat mohli se stavbou i demontáží sportoviště a samotným sportovcům například s přesuny na speciální sportovní vozík, nebo přivázaní hokejky, s podáním pití či jídla.
Jsme moc rádi, že můžeme tuto akci pořádat a to i díky podpoře partnerů kterými jsou: Městský Obvod Plzeň 3, Hypermaket Globus a  Zdravotní potřeby – Petričko. Těšíme se na pokračování navázané spolupráce. Další setkání v projektu Asistent na zkoušku a v praxi se budou konat v listopadu a prosinci roku 2022.