Ples handicapovaných

Ples handicapovaných2022-09-29T18:34:06+02:00

Vstupenky níže

Ples handicapovaných

Od roku 2015 v Klatovech každoročně organizujeme Ples handicapovaných. Akce se koná na podporu sportovců organizace LENOX, kteří se věnují Powerchair Hockey.

Ples se koná ve spolupráci s Kulturním střediskem Klatovy a dalšími partnery, díky kterým se nám každý rok daří připravit pro hosty bohatý program. Kromě kapely a tance jsou to například ukázky sportovních aktivit vozíčkářů, tance na vozíku, pěvecká a hudební vystoupení umělců se zdravotním postižením. Prostor ale dáváme i vystupujícím bez pohybového omezení, chcete-li zdravým, například módním přehlídkám nebo krátkým divadelním představením. Každý rok je nabídka programu plesu pestrá a k naší radosti kulturní sál plný. Podívejte se na články a fotky.

Ples handicapovaných je součástí projektu „Pomáháme smíchem“, jehož základ byl položen v roce 2013. Jeho náplní je pořádání kulturních akcí v Klatovech. V současnosti jde o stand-upové představení „Na Stojáka“ (od roku 2012) a „Ples handicapovaných“ (od roku 2015).  Účelem tohoto programu je získávání peněžních prostředků na činnost sportovního klubu vozíčkářů SK Indians Plzeň. Dále pak jde o propagaci Powerchair Hockey, spolku Lenox a partnerů.  

Spolek LENOX z.s. se sídlem v Plzni funguje od roku 2012 a zajišťuje provoz sportovního klubu SK Indians Plzeň, jehož členové se věnují florbalu na elektrických vozících – Powerchair Hockey. Vznikl po vzoru známého plzeňského klubu hokejistů. Působení týmu Indians má celonárodní přesah. Hráči se zúčastňují české ligové soutěže i mezinárodních turnajů. Kromě sportovní činnosti jsou realizovány také vzdělávací a osvětové akce. Jde na příklad o projekt Asistent na zkoušku a v praxi, cestovatelský projekt Electric Eccentric nebo účast na akcích typu: Táhneme za jeden provaz, Sportmánie nebo Dny handicapované mládeže atd. Lenox se také od roku 2020 věnuje obchodním aktivitám, při kterých se snaží vlastními silami podnikat a získávat prostředky na svůj provoz. 

Vstupenky na 7. Ples handicapovaných budou k dispozici v předprodeji v MěKS Klatovy, případně na stránkách www.lenoxos.cz. Cena vstupenky v předprodeji je 250,- Kč, na místě 300,- Kč. Výtěžek ze vstupného přímo podpoří sportovní florbalový klub vozíčkářů SK Indians Plzeň, který spolek LENOX z. s. zastřešuje. Držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma včetně 1 doprovodu.  

Kontakt pro více informací: Ing. Lukáš Kroupa, předseda LENOX z. s., lukas.kroupa@lenoxos.cz, 776 798 887 

Autorka textu: Nikol Emrová 

Vstupenky

Odebírejte novinky

Stříbrný partner

Přejít nahoru